flawless3
flawless3 flawless3
  • 07-12-2017
  • Mathematics
contestada

A box of 12 tacos cost $9.99 at this rate how much does one taco cost?

Respuesta :

CeaciliaTarifil
CeaciliaTarifil CeaciliaTarifil
  • 07-12-2017
Your answer would be about 1.20$ per taco.
You get your answer by dividing 12/9.99. After getting your answer, you want to make sure you round to the nearest hundred.
Answer Link
matthewglennkiser
matthewglennkiser matthewglennkiser
  • 18-11-2020

Answer:

.83 $

Step-by-step explanation:

9.99/12  

0.8325 x 12 = 9.99

Answer Link

Otras preguntas

If Rainsford's role in the story changes from hunter to hunted, this would be an example of A) flashback. B) irony. C) metaphor. D) paradox.
whats the vocabulary word: fuel for delivery to the engine for combustion​
Can visible light cause damage that leads to skin cancer
At a bakery, rolls cost $0.60 each and loaves cost $3 each. Avital has $9 to spend. If she buys 22 loaves, how many rolls can she buy?
What were the three greatest challenges you had to face?
explain how to use absolute value to add -8 + 12
Help me I don't know Espanol SPANISH IS HARD LO SIENTO
help me plssssssss......
-8n+4(1+5n)=-6n-14 Please answer
Hi, can you guys answer these two questions? just ignore my answers as they are probably wrong. Here is screenshot: