missy166 missy166
  • 10-08-2017
  • English
contestada

Split the word railroad into parts and write the meaning

Respuesta :

crybabbyy6
crybabbyy6 crybabbyy6
  • 10-08-2017
Rail a part that is used for trains
road something driven on
Answer Link

Otras preguntas

A recipe for guacamole uses 12% lime juice, if a batch contains 0.75 cup of lime juice, how large is the batch of guacamole?
coffee costs $18.96 for 3 pounds. what is the cost per pound of coffee?
how did st.jude meet jesus
Which is larger? 7% or 0.7 and explain how you know.
Which of these would be the BEST topic for a narrative essay? A. my interpretation of the life story of Thomas Jefferson B. what happened when I first saw th
A pair of basketball shoes was originally priced at $80, but was marked up 37.5%. What was the retail price of the shoes?
Which of the following conflicts is associated with a tragic flaw? a. character vs. self b. character vs. character c. character vs. nature d. character vs. soc
Coffee cost $18.96 for 3 pounds was the cost of per pound of coffee let X be the number of pounds of coffee if I buy the total of the cost of expound draw a gra
Why is painting more often associated with art than any other media?
You weigh a gallon of 2% milk in science class and learn that is approximately 8.4 pounds. You pass the milk to the next group, and then realize that your teach