emkyje emkyje
  • 07-05-2015
  • Mathematics
contestada

Raphael paid $492 for a camera during a 25% off sale what was the regular price

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 07-05-2015
THE CAMERA COSTS 656
25% OF 656  IS 164
656-164=492
Answer Link

Otras preguntas

7. How does the warning in paragraph 19 contribute to the theme of the story?
My little brother is so sweet; he gave me some of his Valentines Day candy from school.” In this sentence, is the word sweet being used denotatively or connota
Sophie and Marcos are each saving for new bicycles. So far, Sophie has $6 saved and can earn $5 per hour walking dogs. Marcos has $3 saved and can earn $6 per h
3. Newton's Second Law of Motion shows a relationship between and please fill in the three blanks ?
The local Deli is selling 1.5 bags of ice for $9.75. What is the unit price?
Please help! Look at the picture.
Open this video of a boy sliding e across the ice. The screen shows a data table, a position against time graph, and a velocity against time graph. The symbols
Wait times at a doctor's office are typically 15 minutes, with standard deviation of 2 minutes . What percentage of people should be seen by the doctor between
Explain the Sunni- Shia split
How many valence electrons will the cation Al2+ have?