8vw6nmj9rs 8vw6nmj9rs
  • 09-03-2022
  • Mathematics
contestada

Please i need your help

Please i need your help class=

Respuesta :

aadhilanish10 aadhilanish10
  • 09-03-2022

Answer:

Can you take a full picture

Step-by-step explanation:

Answer Link
HelloSiritme12345 HelloSiritme12345
  • 09-03-2022

Answer:
Choice A:
Final price:-  $17.50
Saved amount :-7.50


Choice B:
Final price: $24.00

Saved amount: $8.00

Therefore the choice A is better deal.

Answer Link

Otras preguntas

What is 9.99 rounded to the nearest tenth
Plz help me :) I need it
Help ASAP PLEASE! Right answer only
A box of crackers costs $0.26 per ounce. If the box contains 10 ounces, what is the cost of the box of crackers? A $0.026 B $2.60 C $0.260 D $26.00
These lines are below are parallel if the slope of the green line is -4 what is the slope of the red line
What are the x-intercept and y-intercept of the graph of y= -1/2x + 4 X-intercept [ _ ] Y-intercept [ _ ] [1/2] [-4] [-1/2] [4] [8] ?
why is there very little known about King Khufu
what is the main economic economic activity in Bolivia
Earth has undergone some catastrophic changes from time to time. Which of these most likely explains why life on Earth continued following these catastrophes?
If circle c has a radius of 32 units, whats is the area ?