jc01022008
jc01022008 jc01022008
  • 11-01-2019
  • Mathematics
contestada

A box of crackers costs $0.26 per ounce. If the box contains 10 ounces, what is the cost of the box of crackers?

A $0.026
B $2.60
C $0.260
D $26.00

Respuesta :

dylan11806
dylan11806 dylan11806
  • 11-01-2019
Figure it out because it’s easy
Answer Link
Lexi0211
Lexi0211 Lexi0211
  • 20-01-2019
B because if you multiply 0.26 by ten it just comes out as $2.60. I would recommend Khan Academy if you need to know how to do something
Answer Link

Otras preguntas

when multiplying two negative integers, what is the sign of the product
True or false ? ??????
Why did Wilson support Bull Moose Party objectives?
which term best describes the clam's role in its marine habitat? a. biotic factor b. producer c. protist d. abiotic factor
[tex]1\frac{3}{10}[/tex] ÷ 39show the work with the answer!
radio signals emitted from and received by an airplane have her fruit frequency of 3.00 * 10 to the 12th Hertz and travel at the speed of light in a vacuum how
what are two purposes for laws in our society
Kaia needs braces ,which will cost 2,400 her isnsuranve is deductible is 1,500 after her isnsurance pays 80 percent of al cost how much will she need to pay
Subtract 16a+3 from 13a−5
What is the relationship between adaptations and extinctions?