tatumkemari4 tatumkemari4
  • 06-01-2022
  • Mathematics
contestada

Jameson can buy 8 bananas for $1.45 what is the cost per banana

Respuesta :

amier72
amier72 amier72
  • 06-01-2022

Answer:

$11.6

Step-by-step explanation:

1.45 × 8 = $11.6

That's the Answer

Answer Link
Maurohub
Maurohub Maurohub
  • 06-01-2022

Answer:

0.185 cents

Step-by-step explanation:

1.45÷8 =0.185

divide

Answer Link

Otras preguntas

what is the best classification for 0.5? A. integer, rational number, real number B. whole number, integer, real number C.rational number, real number D. irrati
True or False: Making inferences is something that we do in everyday situations.
24 1/10 - 5 9/11 A. 19 B. 18 C. 17
Please need help thank you
Which of the following options is an equivalent function to f(x) = 4(3)2x? Select one: a. f(x) = 36x b. f(x) = 4(9)x c. f(x) = 144x d. f(x) = 4(6x) Incorrect
Consider the relationship between monopoly pricing and the price elasticity of demand. if demand is inelastic and a monopolist raises its price, quantity would
An inductor cam be placed in series with a motor to provide? A. Heat reduction in the motor windings B. Braking for the motor C. Less current feed back to th
which of the following is not true about a misplaced modifier? A. There is no way to fix a misplaced modifier B. It makes a sentence sound strange or changes it
A 16 ounce bag of cranberries cost $2.08 how much does each ounce cost
What is the main effect achieved by these lines? They reveal the intense but humorous competition between suitors. They emphasize the importance of a father's