blackweteach blackweteach
  • 06-12-2017
  • Mathematics
contestada

A 16 ounce bag of cranberries cost $2.08 how much does each ounce cost

Respuesta :

SpoopyZeno SpoopyZeno
  • 06-12-2017
to find how much each cost you do 2.08 / 16. This will give you the cost of 1 ounce. Each ounce cost $0.13 I hope this helped!
Answer Link

Otras preguntas

what is 23 times 67 divided by 4 minus 54 i have no calculator
Why does the wolf pack finally go away?
Which statement is true? A. Parallel lines always intersect, but perpendicular lines do not. B. Skew lines always intersect, but intersecting lines do not. C.
what is 0.429 as a fraction
A stable atom with a neutral charge has the same number of
The sector of a circle with a 12 inches radius has a central angle measure of 60°. What is the exact area of the sector in terms of ​ π ​ ?
The____ period lasted from 245 to 208 million years ago
grants policy to win the war was one of ____
How long does it take for sperm to recover?
Five more than a number tripled is half the number. What is the number?