joey64 joey64
  • 10-01-2017
  • Mathematics
contestada

tomato juice is 2 cans for $0.75, so each can of tomato juice is $0.375. how much does it cost for each one?

Respuesta :

Justreborns
Justreborns Justreborns
  • 10-01-2017
The answer for this question is going to be 1.125 $
Answer Link

Otras preguntas

A bit that is turned off represents the following value: _________. a. binary numbering b. ASCII c. Unicode d. ENIAC
if a number can be represented as a fraction whats it called?​
What gave Sir Francis Drake the nickname dragon?
Comparability, understandability, timeliness, and verifiability are enhancing qualitative characteristics that contribute to: Relevance Faithful Representation
Jellybeans cost $4/lb. how much will is cost to buy 2 to the power of negative 1 lbs of jellybeans?
Find the slope of the line through (2,-2) and 5,-1)
5. Ima Speedin puts the pedal to the metal and increases her speed as follows: O'mi/hr at 0 seconds; 10 mi/hr at 1 second; 20 mi/hr at 2 seconds; 30 mi/hr at 3
What are two ways in which comets are different from other celestial bodies? A. nucleus is rocky, with dust and ice; often found between Mars and Jup
Simplify –3 – 1 what is the answer to this ?
the lowest or highest point of a function (never a linear function, though). I