chriscat345
chriscat345 chriscat345
  • 07-11-2021
  • Mathematics
contestada

pls help
____________​

pls help class=

Respuesta :

38500 38500
  • 07-11-2021

Answer:

$2.20

Step-by-step explanation:

to find how much she spent you have to multiply the white rice's cost by the number of kilograms she bought

1 1/10 can be rewritten as 1.1, so 1.1 * 2

1.1 * 2 is 2.2

that means the spent $2.2

Answer Link
Soore
Soore Soore
  • 07-11-2021

Answer:

1⅒ can simply be 1.1

1.1kilograms of $2 equals $2.20

Carmen spent $2.20 purchasing white rice.

Step-by-step explanation:

A cheerful teen willing to help,

have a splendiferous day,

stay positive...

Answer Link

Otras preguntas

What did the egyptians do to prepare for their own afterlife?
what is the main difference between Hellenistic culture and roman culture?
What temperature in Fahrenheit is 50 degree celsius? (Enter numeric value only. If rounding is necessary, round to the nearest whole number.)
y=-4x+4 y=x-6 Solve each system by substitution. The solution should be an ordered pair
Photosynthesis chemically combines two products.name them?
What raw materials do cells need to produce energy? (Please Help!! - I'm offering 50 points!)
How do I solve for x in the two equations below using substitution. 4x-2y=4 8x+2y=20
what would happen if meiosis did not occur
Diffusion can occur with no a. energy. b. particles. c. space. d. none of the above
y=-4x+4 y=x-6 Solve each system by substitution. The solution should be an ordered pair