kmadf kmadf
  • 07-05-2021
  • Mathematics
contestada

If you buy fast food 4 times per week and it costs you about $850 each time, then what should your monthly budget be for fast food?


A. $136

B. $35

C. $100

D. $148

Respuesta :

dvela023 dvela023
  • 07-05-2021
I think it’s C not sure tho
Answer Link

Otras preguntas

How does Thomas Jefferson appeal to emotion, facts, and common values in the Declaration of Independence?
Is the first 4 in 4043 ten times as great as the second 4? Why or why not?
Which sentence uses commas correctly? a. You should be very proud of your work Carl. b. You, should be very proud of your work Carl. c. You, should be very p
Is the square root of 2 between 1.3 and 1.4
You buy 6 gallons of juice at 1.25 per gallon. what is the cost
WHo came to power in 1933 and immediately solved a banking crisis caused by the Great Depression?
What two numbers multiply together and equal 48 and add together and equal -16
Name for tools that map makers use to help readers interpret information on maps
Answer each question in the negative. 1. Est-ce que tu prends souvent l’avion? 2. Est-ce que Sophie organiser son voyage? 3. Est-ce que tes amis vont te retrouv
the reciprocal of 1/4