featherg33973
featherg33973 featherg33973
  • 08-09-2015
  • Mathematics
contestada

You buy 6 gallons of juice at 1.25 per gallon. what is the cost

Respuesta :

kdp422
kdp422 kdp422
  • 08-09-2015
x = 6
1.25 = 1
The cost (x) would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

The degree to which the surface of an object seems to have a particular feel is referred to as an object’s _____________. a. tone c. tactility b. depth d. textu
which preposition for the following sentenceI am available to meet ....you....Thursday....13:30 and 15:30​
How does the cartoon depict Carter’s response to the stagflation crisis? Do you think he solved the problem?
Given the difference equation y (k+2)-3y (k+1)+2y(k)=1.y (0)=0,y(1)=0Solve the equation using the z-transform method.
!. The Lakes Concession Stand sells hot dogs for $4 each and Takis for $1. Luke buys a combination of 6 hotdogs and Takis and paid a total of $12. How many of e
© Both of these! Mudslides, rockslides, and avalanches are examples Landslides 3. a. b. Sinkholes C. Tornadoes Which was formed by destructive forces?
LGSTOpen mediation is a public process. A. true B. false
What was the initial quantity of nobelium-253, which has a half-life of 102 seconds, if after 300 seconds, there are 50 g in the sample? a) 147.06 b) 170 c) 17
How does the Electoral College protect the rights of minority groups? By giving more voting power to states with larger populations. By ensuring that all citize
In california what is the possible punishment of a 20 year old woman who has consensual sec with a teenager who is 16 and a half. is there a mens rea requiremen