ninjablocksgaming
ninjablocksgaming ninjablocksgaming
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

You get to fill a bag with any type of candy for $1.35 per gram. You get to the counter ad have 5.23 grams of candy. How much do you have to pay?

Respuesta :

velomelas velomelas
  • 09-03-2021

Answer:

about $7.06

Step-by-step explanation:

Answer Link
mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 09-03-2021

Answer:

$7.06

Step-by-step explanation:

unit cost: $1.35/gram

5.23 grams * $1.35/gram = $7.0605

Answer: $7.06

Answer Link

Otras preguntas

what limitation does the Eighth Amendment put on bail? why was this done?
who is the most famous ziggernaught
The brains is responsible for controlling all organ systems in the body. true false
$160 divided 5g unit rate
Find the solution set of the given inequality if the replacement set of x is the set {1, 2, 3, 4} 4x - 3
What number multiplies by itself three times that equal 64
Who are indigenous populations of central america? a. the native people of the region b. the rural poor c. the subsistence farmers d. the wealthy landowners
Some of the sources for Middle and Southern colonies are:
Dylan made 9 shots which is 3/5 of what she attempted how many did she make in total ?
The primary input device for interacting with the operating system is the ____.