christ0acyang
christ0acyang
06-10-2016
Mathematics
contestada
$160 divided 5g unit rate
Respuesta :
tissuebox
tissuebox
06-10-2016
The answer is 32$ per gram. You just divide 160 by 5 to get the answer.
Hope that helps!!!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
Explain what the slope and y-intercept of the equation represents in this situation y=14x+9
If np is greater than or equal to 5 and nq is greater than or equal to 5, estimate P (more than 9) with n=12 and p= 0.3 by using the normal distribution as an a
Two chains of clothing stores, Impulse Clothing and Opal Essence, were founded in the same year, although some outlets of Opal Essence were operating under a di
According to "Watching the World from the Riverbank," what is established in the setting of a story? O A. The rules of reality within the story B. The author's
What u. S. Frigate was struck by two exocet missiles fired from an iraqi mirage f-1 fighter during the iran-iraq war?.
I have a rubber ball in my hand. Which tence is the sentence written?
Which of the following is not true about Mac computers? The current version of OS X is called El Capitan. Macs come with a variety of useful programs already in
What is DF? Help me please :)
Juan y Ana, ________ aquí.
Pls help me. Also include reason.