kayleyjaneee
kayleyjaneee kayleyjaneee
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

please help me. i don’t know how to do this at all

please help me i dont know how to do this at all class=

Respuesta :

D0TZ
D0TZ D0TZ
  • 10-11-2020

Answer:

x+3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
what term best describes a person who takes a position in the political center
Critically,evaluate role of attitudes in initiating and building sustainable relationships
which is more 2/4 or 2/8
If a catalyst is used in a reaction, A. the energy of activation increases. B. different reaction products are obtained. C. the reaction rate increases. D. t
Shaun had 56 nuts in a bag 3 in every 7 nuts are peanuts. How many peanuts are there in a bag?
Why did Stalin suffer from a sense of inferiority? A) he grew up in an abusive family situation B) he suffered from a learning disability C) his mother aband
Willa Cather's roots were in _____. Nebraska Kansas New York
What adds to -3 and multiplies to -54
what two numbers have an absolute value of 16