hdoihjwrf hdoihjwrf
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

pls help mee i need help on this fast

pls help mee i need help on this fast class=

Respuesta :

cowryan321
cowryan321 cowryan321
  • 08-10-2020

Answer: 30

Step-by-step explanation:

Thos is simply 6*10/2 which is 30.

Answer Link

Otras preguntas

Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas. What is the price of 1 gallon of gas?
America s three separate branches of government are a built-in system of checks and balances. a. true b. false
Rewrite using a possessive noun: the dog of Mike and Erin, the brooms of the witches, and the (separate) bikes of Keith and Frank
Jenny is comparing the cost of two packages of socks. One package has 8 pairs of socks for $12. Another package has three pairs of socks for six dollars. Are t
Atoms and elements are the basic backbone of the universe . Explain what this statement means and how the idea of the atom has changed overtime
How do I simplify this?
Tim's gross pay $1568 the amount of social security deducted is 6.2 % of gross pay how much of his gross pay will be deducted for the social security tax A) $97
What theme is Homer presenting when Odysseus’s men forget about going home after eating the lotus in Part 1 of The Odyssey? A. Physical superiority is a great a
Does Truman present American policy as offensive or defensive? What words or phrases does Truman use to present policy this way?
In “Dream Deferred,” the lines “Or crust and sugar over— / like a syrupy sweet?” are an example of which kind of figurative language?