lazypandaart
lazypandaart lazypandaart
  • 11-02-2016
  • Mathematics
contestada

a crate of oranges cost $24 and contains 4 bags of oranges how much does 1 bag cost?

Respuesta :

redpandawarrior
redpandawarrior redpandawarrior
  • 11-02-2016
$6
Why?
24 / 4 = 6
I hope this helped! Please ask more questions!!!!
Answer Link
SonyaLemeshko
SonyaLemeshko SonyaLemeshko
  • 11-02-2016
$6.00 because 24/4=6
Answer Link

Otras preguntas

How many 1/4 cup servings are in 5 cups of punch? Question 5 options: 10 15 18 20
What does this quote mean? In MacBeth
I'm begging for help!!! Which answer best describes the verb tenses in the sentence? Once she left the store, my mother realizes she forgot her purse on the co
Patsy was playing softball. When she got up to bat, she struck out once, was tagged out twice, walked three times and had hit 5 times. if she continues on batti
Absolute value of 2 in a half
On this map of Indiana, 1 cm = 50 km. Find the actual length of each trip. (I'll have image bellow in comments) Terre Haute to Indianapolis to Bloomington meas
Why is Beowulf significant in the history of the English language??
How to factor 20k + 50
Which of the following is the best example of a closed system? a car engine our universe a greenhouse an insulated gas cylinder i thought it was the greenhouse
Which of the following was the significance of the emergence of a vernacular language in medieval Europe? A-it's suggested a renewed interest in the work of Ch