good11 good11
  • 07-04-2018
  • Mathematics
contestada

Need help with this homework

Need help with this homework class=

Respuesta :

idkwhat1
idkwhat1 idkwhat1
  • 07-04-2018
A :
2.88/48 = $0.06 per ounce

B :
3.52/64= $0.055 per ounce
can be rounded to $0.06

C :
the container of 64 ounces for 3.52
or both are the same
Answer Link

Otras preguntas

how tall would a person be if they were 225m?​
Subject : PIPINO Quarter : 4 Week : 5 Grade : 4 Ano ang pinagkaiba ng teleradyo sa radio broadcasting?
f each fission reaction in a nuclear reactor emits three neutrons, how many neutrons are produced from three fission reactions? one three six nine
pls answer I will mark brainliest
What we eat, and how we move our bodies, effects our blood. How does that end up affecting our other organs in the body
Select the correct answer. how can a poor housing market put home buyers in a financially unstable position? a. changing property values means it’s easier to fi
How can residents reduce the impact of cold fronts
Legislation passed in the 1950s to fund an interstate highway system was primarily in response to what? A. an interest in providing jobs B. the inability of sta
NO LINKS!!!14. Consider the table​
A system of equations has infinitely many solutions. if 2y – 4x = 6 is one of the equations, which could be the other equation?