msmojica28 msmojica28
  • 09-03-2018
  • Mathematics
contestada

Leo bought 6 chew toys for his new puppy each chew toy cost $4 how much did Leo spend for the chew toys

Respuesta :

paris2002 paris2002
  • 09-03-2018
6*4 equals 24 bam easy mat
Answer Link
alyssamarletti
alyssamarletti alyssamarletti
  • 09-03-2018
the chew toys cost $24
Answer Link

Otras preguntas

Why did the Spanish and Portuguese launch voyages of exploration? A. They hoped to establish sea routes to the Indies to make profits from trade. B. They were l
Army Major Robert Anderson commanded which fort? Sumter Jacksonville Boonesborough Washington Ponce De Leon
why is yosemite so important
central subs made 27 sandwiches using 12 pounds of turkey. how much turkey was used per sandwich?
Coffee beans lose 12.5% of their weight during roasting. In order to obtain 252 kg of roasted coffee beans, how many kg of unroasted beans must be used
what is a acrostic poem for sons of liberty
let f(x)=x^2 and g(x)=x-3 evaluate (gof)(0)
Use proportion to find the whole 36 is 72% f what number 21 is 84% of what number
a movie brought in $740 in ticket sales in one day. tickets during the day cost $5 and tickets at night cost $7. if 120 tickets were sold, how many were sold du
How would you work out 14.4 divided by 90