anayelimontes1
anayelimontes1 anayelimontes1
  • 08-03-2018
  • Mathematics
contestada

bananas are on sale at 8 for .96. find the cost of 1 banana

Respuesta :

yonasberhep57fda yonasberhep57fda
  • 08-03-2018
One banana is an eight of 96 cents. 96/8 is equal to 12 cents.
Answer Link

Otras preguntas

John and Maria want to repaint one of their living room walls, which is 20 feet long by 15 feet wide. Each quart of paint covers 100 square feet. How many quart
Are you at home? Yes.... a-i’m b- I am
Which statement explains how the launch of Sputnik affected the Cold War arms race? A It convinced military leaders in the United States to begin developing an
BRAINLIST GIVEN RIGHT ANSWER How did Alfred Thayer Mahan believe the United States would best secure its interests?
Take thus quote, and embed (introduce) it into a complete sentence: "TV plots and characters tended to be simple" The author is Ostergaard.
Part 1: Serena's drawing Follow these steps to find the angles of the trapezoids in Serena's drawing. If the angles of her trapezoid match the angles of the tra
explain why if air gets in brake system would reduce the efficiency of the brakes​
My brother and sara ...... dinner with us tomorrow night. a-are eating b-will eat
algebraic expressionX2-25​
An adult with a developmental disability works at a local product fulfillment and distribution center. She takes the bus to get to/from work each day. She is al