matthewbranch3749 matthewbranch3749
  • 08-03-2018
  • SAT
contestada

Isabella spends $4.87 on paintbrushes and paint. The paint cost $0.99 and the paintbrushes cost $0.75. How many of each item does she buy.

Respuesta :

nataliecervante2 nataliecervante2
  • 09-03-2018
2 paint brushes and 3 jars of paint 

Answer Link

Otras preguntas

How to solve system of equations
Was there a positive body identification for Lisa at first?
Arrange the following components of a synapse from left to right: Motor neuron Axon, Mitochondrion, Synaptic Vesicle, Acetylcholine molecule, Synaptic cleft, mo
Connect the circuit so that the requirements of the transformer, source voltage, and load are met. Click and drag to make the connections.a)Primary Winding Volt
Demand created as managers conceptualize forecasts and guess at future demand is known as ________.
1: Paul Robinson's filing status is married filing jointly, and he has earned gross pay of $2,650. Each period he makes a 403(b) contribution of 8% of gross pay
Think about a time period at your school that you would like to change, such as lengthening the lunch period or adding a study hall at the end of the school day
What are ravenstein's laws main objectives?
By qualifying them as const, the function is forbidden to modify the values of neither a nor b, but can actually access their values as references (aliases of t
In eraser tattoo How did it develop over time?