ezelle
ezelle ezelle
  • 08-03-2018
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP QUICK! Thank you!

PLEASE HELP QUICK Thank you class=

Respuesta :

Ketone Ketone
  • 08-03-2018
(8 wands) x = $ 50
so

x = (50 / 8) = (25 / 4) = $ 6.25 per wand

Checking Prices
a) 4 x = 20
       x = $ 5, Does not have the same price per wand as glitter wands

b) 6 x = 37.50
       x = (37.50 / 6) = $ 6.25,  Has the same price per wand as glitter wands

c) 10 x = 65
         x = 6.5, Does not have the same price per wand as glitter wands
Answer Link

Otras preguntas

What time is 5 1/4 hours after 7:00 p.m.
What is the baby learning through play in the following scenario? Cameron is seven months old and is fascinated by her rattle. She shakes it, stares at it, and
Sammy's Seashore Supplies rents beach equipment such as kayaks, canoes, beach chairs, and umbrellas to tourists. Write a program that prompts the user for the n
Name 3 parts found in a plant cell that are also found in an animal cell
Who should you not ask for a letter of recommendation? Your teacher your guidence counselor your parents your coach
the 9s in 9,905,482
Yo compré pantalones y Fernando ________ compró también. A. la B. los C. las D. les
i need help with this question please answer asap
Angelina spend $50 on 16 packages of cookies for her club members. sugar cookies cost $2.50 per package and chocolate chip cookies cost $3.50 per package. how m
Which sentence uses parentheses correctly? A) Jonathan did not want any more pumpkin pie) he felt sick already. B) The lampshade (which was a family heirloom)