makaleyhughesp58uip
makaleyhughesp58uip makaleyhughesp58uip
  • 08-03-2018
  • Mathematics
contestada

Jose bought three candy bars for a total of $18 how much did each candy bar cost

Respuesta :

Dobbsy27
Dobbsy27 Dobbsy27
  • 08-03-2018
If Jose bought three Chocolate Bars for 18$ 18 divided by 3 would equal 6. Therefore each Chocolate Bar would cost 6$.
Answer Link

Otras preguntas

help on this question..
5. Julie has taken 5 tests in science this semester. On the first three tests, her mean score was 70%. On the last two tests, her mean score was 90%. What is th
1/3 of 3 feet = how many inches
14 = 6x4+b I WILL MARK BRAINLYIEST FOR 1ST PERSON
The phone case you want to buy is marked down 30%, and you have a 25% off coupon. You pay $42.00. Can this equation be used to find the original price of the ph
SOMEONE HELEP ME ON 3 and 4. ASAP DUED IN 30 mins
How to balance K+H20?​
Which step in these directions needs to be revised for clarity? O step 1 O step 2 O step 3 O step 4
Please help worth 50points!! Correct answers only please
a sum of c and 12 divided by 3