jenny1738fw1738 jenny1738fw1738
  • 07-01-2016
  • Mathematics
contestada

Roses are on sale at the market 2 for $1.00.Mindy has $20.00.If she buys 16 roses,how much will they cost?

Respuesta :

treysharp treysharp
  • 07-01-2016

I don't get it you said they cost 1 dollar



Answer Link

Otras preguntas

What is the fewest number of sides a polygon can have?
What property justifies the following statement?If 4x+6=20, then 4x=14.
What are the characteristics of a Market Economy?
What would happen if cytokinesis took place before mitosis?
What is the slope of this line whose equation is y=1/6x-1/2
The points given in the table lie on a line.fund the slope of each line
marty ate 4/6 of his pizza and luis ate 5/6 of his pizza. marty ate more pizza than luis. how is that possible?
Explain why ionic compounds are formed when a metal bonds with a nonmetal but covalent compounds are formed when two nonmetals bond.
how do i write a word problem for $3.00 divided by $0.25
What is the slope of this line whose equation is y=1/6x-1/2