cheyenneC77
cheyenneC77 cheyenneC77
  • 10-02-2018
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy if the cost 6$ for 2 for refills or would the 12$ for 3 refills be better

Respuesta :

Jehovah11 Jehovah11
  • 10-02-2018
6 for 2 refills. Since its less money and you still get refills.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-02-2018
6 divide by 2 =$3
12 divide by 3 = $4

the 6$ for 2 refill is better
Answer Link

Otras preguntas

How many plants must be on the new settlement to provide enough oxygen for 20 adult humans to survive
What makes a great leader?
"Write an equivalent expression by distributing the "-−" sign outside the parentheses:" "-2.7u-(3v+8)" i have no idea how to do any of this and the answer made
It is an area represented by an MP
I need help with this one​
Solve the following equation:m - m-1/2 = 1 - m-2/3​
A spiracle ball of lead has a diameter of 3.5 cm. What is the mass of the sphere if lead has a density of 11.34 g
A group of 47 children, with some adults, travelled by coach on a trip to a zoo. The total cost of the trip was $591. The entrance fee was $12.35 for each adult
Did I do this right?
here are six number cards: -7 -5 -3 3 1 -1 arrange the cards into three pairs with the same total