esthermk33p3v8fj esthermk33p3v8fj
  • 09-02-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of 8 pencils for $2.24

Respuesta :

niahg2004
niahg2004 niahg2004
  • 09-02-2018
Divide 2.24/8 and you get your answer of:
0.28 per pencil
Answer Link

Otras preguntas

I need someone who is good at comforting I am at school everyone is back and I'm scared, because my enemy or rival is here I think they are gossiping about me p
How do i design a controlled experiment to appropriately test a hypothesis?
From a random sample of 16 people in a jail, the number of days remaining in each their sentences was noted. The 16 people have a mean remaining sentence of 645
Rewrite the expression using a DIVISION SYMBOL: "The quotient of m and 7."
What is the solution set of x2 – 10 = 30x? {–220, 250} {–250, 220} {15 – StartRoot 235 EndRoot, 15 + StartRoot 235 EndRoot} {–15 – StartRoot 235 EndRoot, –15 +
Heidi is having trouble understanding the Black Lives Matter (BLM) movement and why her workplace sent out an email affirming the company's commitment to divers
Please help out sunset skating rink, and invite some of your friends and family to have a fun night skating, so... can you help sunset skating rink?
HELPPPP PLZZZZZZ The river is famous to the fish. The loud voice is famous to silence, which knew it would inherit the earth before anybody said so. The cat sle
A gas sample at 40° C occupies a volume of 3.22 L. If the temperature is raised to 55°C, what will the volume be, assuming the pressure remains constant?
Simplify (-3/5) divided by (7/6)