theaaaaaaaye theaaaaaaaye
  • 07-02-2018
  • Mathematics
contestada

Need help with #8 and #10. Math. Rates.

Need help with 8 and 10 Math Rates class=

Respuesta :

spikedogg
spikedogg spikedogg
  • 09-02-2018
1.99/32=0.06 an oz
3.69/64=0.05 an oz
5.85/96=0.06 an oz
therefore it is 64 oz 
Answer Link

Otras preguntas

Which three details do authors mainly focus on while developing characters through indirect characterization?
Your classmate Ravi is giving a presentation about historical reliefs. He mentions many bits of information he found on the internet about this type of artwork,
A report from 2015 claims that the average salary of a server is $12 per hour. You collect data from a random sample of 30 servers in Atlanta and calculate the
6. A lumberjack is standing on a log floating on a lake. She starts from rest, then runs along the log to the end, when she jumps from the first log onto a seco
1 km = ? cm ????? Pls help plsssssss
Suppose you have a bag of jelly beans: 7 yellow, 3 green, 6 red, 4 purple. All of the jelly beans are mixed together and all of the jelly beans are the same siz
HELP ASAP! Find the value of x. -1x + 72 = -3x + 84
Who is the speaker in the video you viewed and listened to?pakisagot po,,need kolg​
What do you think Kushner means by the sentence, “In this world, there's a kind of painful progress”
BRAINIEST TO WHOEVER RIGHT