jaiwilliams01 jaiwilliams01
  • 06-02-2018
  • Mathematics
contestada

If the average cost is $423, the price is $399, and the number of units sold is 23, what is the loss?

Respuesta :

zuralaxmanap3qg2b zuralaxmanap3qg2b
  • 06-02-2018

[tex]423 - 399 = 24[/tex]
[tex]24 \times 23 = 552[/tex]
the loss is equal to 552
Answer Link
gamingwitkov1
gamingwitkov1 gamingwitkov1
  • 06-02-2018
the average cost of $399 is $438.9 
the average cost of $380.7 is $423

so yes 
Answer Link

Otras preguntas

What foods are common in South Asia cuisine? A: Beef and salwar-kameez B: Chicken and beef C: Potatoes, rice, and wheat D : Dal and kabaddi
good morning ❤️ all of you​
why are vials made from valor glass stronger than typical medical vials? I. They contain aluminum instead of boron. II. They were submerged in a hot salt bath.
The product of 2√ 3 and 3√12 in simplified form is .
PLEASE HELP ASAP!!! will mark
Determine whether the function are inverse. F(x)=6x+l;g(x)=6x-1
10.) 1 and 2 in this diagram are___ a. Complementary b. Supplementary c. Congruent d. Vertical angle
PLZ HELP NO SNEAKY LINK OR I WILL REPORT U OR NON ANSWERS
Please help me this is timed
May someone help me with this :)