deneastewart
deneastewart deneastewart
  • 09-12-2015
  • Mathematics
contestada

One pound of gummy bears costs $2.20. How much does 1.6 pounds cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-12-2015
you will have to multiply  1.6 × 2.20=3.52

Answer Link
jcossin22 jcossin22
  • 09-12-2015
you have to know what 0.6 is and then add that answer to $2.20
Answer Link

Otras preguntas

A car moving on a road with velocity 30 m/ , when brake are applied it velocity decreae at a rate of 6 meter per econd. Find the ditance it will cover before
A nurse should recognize that which of the following is an indication for oxygen therapy? A) Respiratory rate 32/min; anxiety B) Dyspnea; PaO2 90 mm Hg C) Chest
Graph the line that passes through the points (1, -2) and (-1,-6) and determine the equation of the line.
5x -2y = 1, ax -6y = b whet are the values of a and b such that the equations have no solutions?
pls give me answer to this a viewing material in which one uses various instruments like pencils, pens, brushes, crayons, and gel penA. diagram B. drawing/illus
What type of irony is most evident in the excerpt above the gift of Magi?
The model of abnormality that examines the effects of society and culture is the: A) behavioral model. B) sociocultural model. C) psychodynamic model. D) humani
10. Given the set A = {y A sup A = 1 B sup A = 3 C sup A = 4 D max A = 4
What is the answer for x+4.5≥5.5
In our class there are 40 boys. 22 students are girls write a ratio comparing girls to boys