loopylou
loopylou
09-12-2015
Mathematics
contestada
Cost of 2 1/2kg at 28p per kg
Respuesta :
wmd1999
wmd1999
09-12-2015
if each kg costs 28p and you need 2.5 (2 1/2 in a decimal), then you multiply the price with the amount. In this case you would get 2.5*28=70
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
12 7/8 - (1 1/7) * (2- 1 3/17)
Translate the following sentences in Spanish: 1) I study Spanish every day after school. 2) We talk on the phone a lot. 3) My grandfather always works in the g
Please can someone explain the differences in variables (e.g. control variable, Independent variable and Dependent variable). I know the definition, but I'm sti
What is the value of the expression below? (16^2)^1/4 A. 4 B. 8 C. 16 D. 2.
HELP How did James I treat Catholics in England and Scotland? He forced them to convert to Protestantism. He encouraged their religious practices. He stopped th
Explain how organisms came to live on land and how?
the green house effect increases the----------of the earth
I need the answer pleaseee (50 points)
I don't know how to complete the sentence "Mr.palladino no esta bien. Esta____________."
Per Bernoulli's Principle, low velocity = ____ pressure. A. high B. medium C. low D. no