peacetrain2500 peacetrain2500
  • 11-01-2018
  • Business
contestada

What is the average variable cost of producing 200 units per month?

Respuesta :

ikeiab81 ikeiab81
  • 11-01-2018
The average variable cost is 2400 because if you multiple 200 times 12 you will get 2400
Answer Link

Otras preguntas

In the 1960s, American men had to register for the draft if they were between the ages of what
suppose you are riding in a car. Describe your motion relative to the car, the road and the sun
what is 2 and 3/5 plus 5 and 3/5?
A coin is tossed 5 times. Find the probability that none are heads. Find the probability that most 2 are heads, the probability that none are heads is?
Tom taxis charges a fixed rate $4 per ride plus $0.50 per mile Carla cabs does not charge a fixed rate but charges $1.00 per mile
what is the shortest carbohydrate
Which purpose ia appropriate for a reader's response journal entry. A. To demonstrate how the theme and plot of a play create meaning. B. To draw conclusions a
suppose you are riding in a car. Describe your motion relative to the car, the road and the sun
What is the simple subject in the following sentence? The employees at the factory were rewarded for their hard work. The employees at the factory were reward
Melinda donated fudge for the school bake sale. She wrapped 80 pieces of fudge. Each piece of fudge weighed 1 ounce. How many pounds of fudge did Melinda wra