wygirl242007p2cj5b wygirl242007p2cj5b
  • 10-01-2018
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate for a 13 once
package of pistachios that cost 5.99

Respuesta :

asad786
asad786 asad786
  • 10-01-2018
5.99 ÷ 13 = .46
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

name three ways that spiders use silk
What is 6.9 times 100
How do I solve this problemChad buys peanuts in 2 pound bags. He repackages them into bags that hold 5/6 pounds of peanuts. How many 2 pound bags of peanuts sho
I need some answers today soon with the book 'The Giver'!!? 1. What happens to identical twins in this community? (1 point)they are welcomed into separate homes
8a-2b+12a-2a-4b show how to simplify the expression. Write the answer the factored form
Fill in the gaps Je suis au régime et donc je ne mange pas de_______________. (A) cadeau (B) bateau (C) gâteau (D) radeau Quand j’ai vu la petite fille après ta
How might radar images help to reduce damage from an approaching storm?
is this true or false volcanoes can cause rapid changes in earth's surface
Low air pressure systems are usually associated with  A.clear, dry weather  B.cloudy, wet weather  C.cold, dry weather  D.hot, dry weather
Why is it unwise to think that non-prescribed drugs cannot cause harmful side effects?