Addwhy
Addwhy
10-01-2018
Mathematics
contestada
Need help please provide steps
Respuesta :
bimalthaent5
bimalthaent5
10-01-2018
If 3 pound cost $12.60 then,
1 pound will cost $12.60/3 = $4.2
And if 1 pound cost $4.2 then 2.5 pound will cost 4.2 X 2.5 =$10.50
hope this help you!!!!!!
Answer Link
AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
10-01-2018
Hi!!
Answer:
12.60/3 then it gives you 4.2
4.2x2.5=10.50$
Hope I helped!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Write the apostrophe
Please help me answer the question on the sheet
In how many grams of water should 25.31 g of potassium nitrate (kno3) be dissolved to prepare a 0.1982 m solution?
where did christianity originate Egypt Greece Judea Rome
Consider these three numbers written in scientific notation. 1.67 9.7 4.5 Which shows the numbers in order from least to greatest?
When the sum of a number and -3 is multiplied by -5, the result is 35
In the ___ stage of general adaption syndrome the body is working at a much increased level of resistance, using resources until the stress ends or the resource
PLEASE HELP! WILL GIVE BRAINLIEST!!!!
Which phrases accurately describe an elliptical galaxy? Check all that apply
A merchant mixed 10 lb of a cinnamon tea with 2 lb of spice tea. The 12-pound mixture cost $19. A second mixture included 16 lb of the cinnamon tea and 10 lb of