cashrules2
cashrules2 cashrules2
  • 10-01-2018
  • Mathematics
contestada

Express each rate as a unit rate $46 for 5 toys

Respuesta :

EdsonV EdsonV
  • 10-01-2018
You have to divide 46 by 5. The anwser would be $9.20 for 1 toy .
Answer Link

Otras preguntas

Baseball cards come in packages of 8 and 12. Brighton bought some of each type for a total of 72 baseball cards, how many of each package did he buy?
Need help please?! Write an inequality and solve. Travis visits the local supermarket to buy a large pizza and as many 6-packs of soda as he can afford. The lar
Sentence for ungracious
what is 20.06 rounded to the nearest tenth
4 times what equals 204? Explanation please.
Muhammad left Mecca to live in Medina because __________.
Muhammad left Mecca to live in Medina because __________.
What is the first thing you should do if an accident occurs in your classroom? A. Find the emergency equipment. B.Notify your teacher. C.Go to the nearest hospi
a rectangular plot of land has a perimeter of 680 feet. the land is 60 feet longer than it is wide. find the length and width of the land. ( with matrices if yo
Y=7.5x, where y represents total money spent for tickets. Is it proportional or non-proportional.