alyssafavela99
alyssafavela99 alyssafavela99
  • 09-01-2018
  • Mathematics
contestada

help please
urgent!!!!!!

help pleaseurgent class=

Respuesta :

radicalnatical
radicalnatical radicalnatical
  • 09-01-2018
The Chicken, in total, cost $4.56

You need to figure out the total in pounds, which is 4 3/4. Then multiply that by the price, .96
Answer Link

Otras preguntas

A student wants to find out if the green coloring in grass is a mixture of dyes. He uses a solvent to dissolve the green coloring from some grass. He then separ
When is a parcel of air considered to be stable?
Solve for s. 2/3s+5/6s=2/1 all the numbers are fractions
An airplane is traveling at 250 m/s in level flight. If the airplane is to make a change in direction, it must travel is a horizontal curved path. To fly in the
king minos is cruel evidence​
In your opinion, is there anything that is good for most humans? Or are we all completely different? Why or why not?
A colony with a warm climate and fertile soil likely had an economy based on: А Trade B Fishing C Agriculture D Industry
Camila is competing in a 26-mile race. She runs at a constant speed of 12.5 mi/h. Write an equation in slope intercept form to represent the distance Camila has
Could someone please help u would be marked brainliest
Stacy goes to the county fair with her friends. The total cost of ride tickets is given by the equation c = 3.5t, where c is the total cost of tickets and t is