mariamdembele0owmwgx mariamdembele0owmwgx
  • 09-01-2018
  • Chemistry
contestada

Carla has 45$. Pineapples cost $5 each

Respuesta :

CamrynHafner
CamrynHafner CamrynHafner
  • 09-01-2018
She can buy 9 pineapples. I don't know why anyone would need that many pineapples
Answer Link
brownda1 brownda1
  • 09-01-2018
Carla will be able to buy 9 pineapples
Answer Link

Otras preguntas

If f(x) = x3 – 2x2, which expression is equivalent to f(i)? A) –2 + i b) –2 – i c) 2 + i d) 2 – i
Calculate. 7.75% of $9,000 =
What developmental pattern would a “how-to” essay follow? A. definition B. example C. process D. classification
With the creation of the cuneiform system, scribes were able to
Which best explains how the Supremacy Clause is connected to federalism?
Who made it the Nasa ?
Convert 12 inches to millimeters (to the nearest tenth).
Solve the problem. Find the radius of a circle that has a circumference of 28.26 feet. ft.
Which statement best explains why cells were observed in more detail using a compound microscope than a simple microscope?
Bena thinks that dissolving more salt in water causes the mixture’s freezing temperature to change. Which is the best type of scientific investigation for Bena