Jasoncookies23 Jasoncookies23 08-01-2018 Mathematics contestada The bread is on sale for $1.50 so Erica is also going to buy candy or gum. Which can she afford? candy bar for $1.00 pack of gum for 75 cents discounted candy for 80 cents 5 pieces of gum for 25 cents