dpspoliak
dpspoliak
07-01-2018
Mathematics
contestada
what is the cost of 400g at 25p per kg
Respuesta :
WNY9976
WNY9976
07-01-2018
This ans should be
400/1000 * 25=10p
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
Emily bought 24 cans of soup for $54. Who paid the same price per can as Emily? A) Candace bought 12 cans of soup for $26. B) Ben bought 8 cans of soup for $18
Manny earned a total of 15 points on two quizzes. He earned 8 points on the first quiz . How many points did he earn on the second quiz?
Julio bought six pairs of pants for a total of $330. Dress pants cost $60 and jeans cost $50. How many of each type of pants did he buy?
Florian is testing some household supplies with red and blue litmus paper. The results are in the table below. A 3-column table with 3 rows. The first column la
was the "fuel" for the Renaissance. a) Genius b) Art c) Trade d) War
PLZ HELP I NEED THIS DONE IN 20 MINS Read a one-act play and review it for plot, audience response, and set designability
Which is not a good way to get started on your tasks?
List at least 3 domestic challenges that the nation faced under President Adams. Describe the effect they had on the nation at the time and determine if the cha
Pls help me I need to submit it in 39 minutes What were some of the difficulties in Beethoven's life that he had to overcome and yet still had a successful ca
Solve for x in the triangle. Round your answer to the nearest tenth. 46° 14