Respuesta :

Since 4 dozen costs $30, that means that one dozen costs $7.50 if you divide $30 by 4
30/4=7.50
If you pay for a dozen bagels, $7.50, with $10, you would get $2.50 in change.
10-7.50=2.50
I hope this helps.