jm125 jm125
  • 11-12-2017
  • Mathematics
contestada

If you can buy 1⁄3 of a box of chocolates for 6 dollars, how much can you purchase for 4 dollars? Write your answer as a fraction of a box.

Respuesta :

kashish9922
kashish9922 kashish9922
  • 11-12-2017
You can buy 2/9 boxes from 4 dolars
Answer Link

Otras preguntas

i need geometry help pleas will give brainliest Area of the shaded segment= 6π-9√3un^2 12π-9√3un^2 9π-9√3un^2
What tube connects the mouth and the stomach
Can someone help me with this
which sequences are arithmetic?check all that apply.
Technician A says that oil for the rod bearings comes from splash off the crankshaft. Technician B says that lubrication to the main bearings is fed through the
1. Based on the trend depicted in the graph, explain what you think the relationship might be between organisms performing respiration and the organisms perform
indirect Object Pronouns- What they are, where they are placed in a sentence, when is there an exception.
At Dante party 16 children share 192 crayons. At Maria party 13 children share 234 crayons. Each party splits the crayons equally among the children attending.
What is thought to have caused the mass extinction at the end of the Cretaceous Period?
Which stage of cellular respiration produces the most atp?