samz25
samz25 samz25
  • 08-12-2017
  • Mathematics
contestada

Granola costs $2.79 for 16.4ounces. At this rate how much does 25 ounces of granola cost?

Respuesta :

eddygil1311
eddygil1311 eddygil1311
  • 19-03-2018
The answer would be 4.25. Hope this helped!
Answer Link

Otras preguntas

Prokaryotes that live in almost every habitat are...
Can someone give me the answer to this
Which expression is equivalent to ^4√16x^11y^8/81x^7y^6 ? Assume x > 0 and y = 0
McCune Landscaping buys 100 shovels for $15 each. McCune sells all 100 shovels at $29.99. What is the profit?
Ben's team is working on an English project. The members want to see everyone's progress on their part of the project. What technology would give everyone acc
multipy and simplify (v-2)(3v-4)
Researchers suggest that nonviolent movements may be twice as likely to succeed as violent ones, even against repressive regimes. what is their reason?
What is a space which is entirely devoid of matter called in science terms?
a cylinder and a cone have the same base and height.The cylinder can hold about 4,712 cm3 of sand .Jared says that the cone can hold about 1,178 cm3 of sand.Whi
____________________ programs are counseling programs in which peer leaders encourage other youths to conform to conventional behavior.