XxStrangeGirlxX321
XxStrangeGirlxX321 XxStrangeGirlxX321
  • 08-12-2017
  • Mathematics
contestada

A 4-pint carton of pineapple juice costs $9.92. What is the price per quart?

Respuesta :

hienh4517 hienh4517
  • 08-12-2017
4 pint will cost 9.92
Want to find out 1
You need to divide
9.92 divide 4 =$2.48
Answer Link

Otras preguntas

WILL MAKE BRAINLIEST Please help! Thank you (so much) :) P= 2a +4b 1. rearrange it to make a the subject 2. Rearrange it to make b the subject
Help me please dear Iam waiting
Why is it important to be resilient?
how now POSION here let me now ​
HELP ME PLSSSSSSSSSS
Complete the table to show the steps for combining like terms
need help ASAP WILL GIVE BRAINLIEST
In a certain plant, yellow petals are dominant over pink petals. If you crossed a pure-breeding plant that produced yellow petals with a pure-breeding plant tha
Explain how these geological processes and interactions have changed Earth's surface through the years. Be sure to use evidence to support your answer.
Select the correct text in the passage. What is the opportunity cost In this scenarlo? Harry has been very busy at work for the past two weeks. He has been work