morganmoore630 morganmoore630
  • 07-12-2017
  • Mathematics
contestada

Cheese cost $4.50 per pound.how much does 3 pounds of cheese cost?

Respuesta :

okay6573829
okay6573829 okay6573829
  • 07-12-2017
all you have to do is
4.50 x 3 = 13.5
Answer Link

Otras preguntas

What protein physically blocks the transcription of genes?
Dad asked Joe and __________ to help put away the dishes. A. I; direct object B. me; indirect object C. I; indirect object D. me; direct object Which personal p
Which one is longer? 96 inches or 8 feet?
Which group did Nazi ideology consider superior to other people?
The single factor that is changed in an experiment is the __________. dependent variable control hypothesis independent variable
Explain how you know the origin is the centre of the circle defined by the equation x2+y2=45.
Identify the choice that agrees with its antecedent. Did either of the computers come with _____ instructions? (Points : 1) A their B theirs C its D it''s
in which tree country you find a blackbutt tree?
Which five states did not have a battle during the american revolutionary war
After the Civil War, Lincoln supported a mild Reconstruction of the South. Which group favored a much harsher reconstruction plan in the South? Democrats Ku Klu