julialove010ow69hx julialove010ow69hx
  • 06-12-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine paid $25 for two binders and one pack of pens. The pack of pens costs $5. What is an equation you can use to find the price of each binder?

Respuesta :

meisnor05p06vin
meisnor05p06vin meisnor05p06vin
  • 06-12-2017
25-5 divided by 2 hope this helps
Answer Link
xplodder1682p0ka6n xplodder1682p0ka6n
  • 06-12-2017
To find the answer you would input the values and the letters
B=Binder
B=25-5÷2
B=£10
Answer Link

Otras preguntas

what was the negritude movement?
what is the slope of y=3x+2
Which of these men served in the military during the spanish-american war?
Type the participial phrase from the sentence below. Serving as a mentor for a fourth-grader, I have had a year both challenging and rewarding.
Earth Day will be celebrated in over one hundred countries across the world next week. Students of Pine Grove High can show their compassion for the Earth by le
The diagram shows corresponding lengths in two similar figures. Find the area of the smaller figure. A. 16 cm^2 B. 18 cm^2 C. 20 cm^2 D. 36 cm^2
to make applesauce you need 2 cups of sugar for every 16 apples use the ratio table to find out how many cups of sugar you need if you have 4 apples
Factor x2 + 10x – 18. a. (x – 2)(x – 9) b. (x + 3)(x – 6) c. (x – 2)(x + 5) d. prime please explain.
Which group used patriotism to overcome racism and bigotry? a.League of United Latin American Citizens b.National Urban League c.National Association for
How long can hermit crabs go without food and water?