serenaboss
serenaboss serenaboss
  • 06-12-2017
  • Advanced Placement (AP)
contestada

ashley went to the store to buy oranges. the sign said " oranges 1.59 for three oranges at this rate what is the cost of one orange.

Respuesta :

aizahreem
aizahreem aizahreem
  • 06-12-2017
Question :
Ashley went to the store to buy oranges. the sign said " oranges 1.59 for three oranges at this rate what is the cost of one orange.

Answer : 
0.52

I hope it helps and please press brain
(^_-) Rie
Answer Link

Otras preguntas

Summarize our current understanding of atomic structure. Include the two parts, where the three particles are located, and where the mass and volume in an atom
1/2s^3 - 5s; if s =4
divide four into twelve
The original price for the shirt is $30.00. The shirt is on sale for 10% off. What is the sale price of the shirt?
A bookstore has a sale. When customers pay for 2 books, they get another book free. If Pay pays for a book of 16 books, how many books does he get for free? How
please help. i need to turn this in asap
do these magnets repel or have no effect
Which one of these Is NOT a function of the cllla? ОА A It aids in feeding. OB It aids in locomotion. Oc It is used to sweep substances along the surface. Od it
Write down some rules or laws which are often disobeyed at your home, school and community. Identify ways to prevent them.
which of the following is an opinion? 1 Roger Federer is the best tennis player to have ever lived. 2 The first Wimbledon tournament was played in 1877. Tennis