jdkelsey2013oz6f0y jdkelsey2013oz6f0y
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Three pounds of shrimp costs 16.47 at the grocery store. ? is the unit price of the shrimp in dollars per pound

Respuesta :

emnicfish123 emnicfish123
  • 10-11-2017
the answer is $5.49. hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

Chlorine can be prepared in the laboratory by the reaction of manganese dioxide with hydrochloric acid, HCl(aq) , as described by the chemical equation MnO2(s)+
Why did Kevin play clown
∆ABC transforms to produce ∆A'B'C'. Which transformation did NOT take place? A. rotation 180° counterclockwise about the origin B. reflection across the origi
The budget director of Feathered Friends Inc., with the assistance of the controller, treasurer, production manager, and sales manager, has gathered the followi
Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary.
What does hydra mean ?
ln at least 200 words, proppse a scenario in which a population is evolving. Add the following, Identify the variants within your population, Explain how the va
Is 237405 divisible by 11 Correct Answer = Brainliest ​
Briefly state the reasons why a company would not wish to distribute all its profits to its shareholders.​
A particular telephone number is used to receive both voice calls and fax messages. Suppose that 25% of the incoming calls involve fax messages, and consider a