Jasoncookies23
Jasoncookies23 Jasoncookies23
  • 09-11-2017
  • Mathematics
contestada

If 8 apples cost $1.60, how much is one apple?



10 cents


15 cents


20 cents


25 cents

Respuesta :

sakaitaiju sakaitaiju
  • 09-11-2017
20 cents
just divide $1.60 by 8
Answer Link
stonecoldchey
stonecoldchey stonecoldchey
  • 09-11-2017
The answer is C, 20 cents
Answer Link

Otras preguntas

what is the sum of  6/13 and 1/8. why is the sum greater then 1/2
writing equation of parabolasVertex at origin, Focus (0,-1/32)
Screen measures 30 cm wide n 22 cm high what is the diagonal measure of the screen
Jenn will use 18 connecting cubes to make a model of a park. The model will be in the shape of a rectangle and will have the height of one cube. In how many way
How do you do this? It's geometry
Marisol is painting on a piece of canvas that has an area of 180 square inches. The length of the Painting is 1 1/4 times the width. What are the dimensions of
why are the flat surfaces on a rectangular prism called faces?
writing equation of parabolasVertex at origin, Focus (0,-1/32)
In colonial Spanish America, which system was developed by the Spanish to support plantation agriculture? (1) barter (3) domestic (2) encomienda (4) guild
During World War I, many American women helped gain support for the suffrage movement by a. protesting against the war b. joining the military service c. workin