willleverett7431 willleverett7431
  • 09-11-2017
  • Mathematics
contestada

Diane spent $9.18 on grapes. if grapes are selling for $0.68 a pound, how many pounds of grapes did diane buy?

Respuesta :

kayg329 kayg329
  • 13-11-2017
13.5 punds of grapes hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

in a factory that manufactures tires, a machine responsible for molding the tire has a failure rate of 0.2%. If 1,000 tires are produced in a day, of which 6 ar
given the piecewise Function shown below, select all the statements that are true.
how are conflict and plot related?
every time siobhan plays tennis, she does great until her opponent sends the ball in an unexpected direction. then she has trouble deciding where to go, and her
the product of 8 and the sum of 4 and a number is 112. What is the number? Which equation could be used to solve for the number?
which would be the most useful graphic to include with this passage? a)a photograph of daniel m. barringer b)an illustration of a how a meteorite hits earth and
if two planes cross one another, then their intersection is two lines. please select the best answer from the choices provided t f
Four milliliters of ink A is added to 10 milliliters of ink B, forming a mixture of inks. Ink A contains 10% blue pigment. Ink B contains an unknown percentage
the basic unit of capacity in si is the: a: liter b: meter c: kilogram
How did steam locomotives lower the cost of transporting raw materials and finished goods? a.They cost nothing to run because they ran on steam. b.They could tr