karlavaldivias karlavaldivias
  • 09-11-2017
  • Mathematics
contestada

A 14-ounce box of cereal sells for $2.10. What is the unit rate?

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 09-11-2017
Hello there,
2.10 / 14 = 15 cents per ounce

Hope this helps :))

~Top
Answer Link

Otras preguntas

Can anyone help me write my MUN position paper?This is the example!
Describe how the eyes of a frog close.
Need help with this one.8 +  I  5x  -  3  I  >  10
Can you please help me with #32 im getting confused.
Need help with this one.8 +  I  5x  -  3  I  >  10
is sharply a loaded word
WHAT ARE THE RHYMES IN THE STORY OF `THE SEVEN AGES OF MAN ` ??
in the locket by kate chopin, who finds the locket and returns it to octavie?
what things happen if you take the frog out of the food chain
what things happen if you take the frog out of the food chain