alexaislas alexaislas
  • 08-11-2017
  • Mathematics
contestada

Michell bought 5 packs of crayons for $13.75 what's the coust of one pack?

Respuesta :

Jasmineeecx
Jasmineeecx Jasmineeecx
  • 08-11-2017
All you would do is divide for this problem so, 


13.75 ÷ 5 = 2.75

So one pack would cost 2.75

(:
Answer Link
richardnixon2
richardnixon2 richardnixon2
  • 08-11-2017
The answer is two dollars and seventy five cents
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!! Click through and select the graph of y = 2 x - 3. Each represents 1 unit.
Rice farming is an essential economic activity in China. China produces more than 200 tons of rice every year. Imagine that one year the southeastern region of
Estimate the value of the square root of 15.9÷3.8
Find the remainder when the sum of the six smallest primes is divided by the seventh.
Need this reading done please
PLEASE HELP ME ITS IXL​
SOMEONE PLEASE HELP ME I’m really confused
If the signature line on a Patriot Act or customer ID form has the escrow officer's name printed on it on the signature line, however, you as the signing agent
What does Jane think school will be like at lowood
6. The area of a parallelogram is 150 sq.m. If the base of the field is 15m, find its height