macibeck04 macibeck04
  • 08-11-2017
  • Mathematics
contestada

If 2.24 pounds cost $1.89 what is the cost per pound

Respuesta :

jasshdez18 jasshdez18
  • 08-11-2017
About $1.19 per pound
Answer Link

Otras preguntas

In a recent, local taste contest testing Coke against Pepsi, it was found that 3∕5 of all people surveyed preferred the taste of Coke. If 7,500 people were in
C= 1/2h(q+z) for q solve for q
The main reason Southerners opposed the election of Abraham Lincoln was
how did miranda v arizona expand civil rights
Name three arthropod head appendages and their functions
How I can solve this integral ∫ dx / akar 25 - 16x^2 ? I really need your help, thank you.
simplify each square root: 1. square root of -25 2. square root of 1.44 3. square root of + or -16/49 4. square root of 361 5. square root of 49 6. square root
Enzymes are proteins that speed up reactions by
The main reason Southerners opposed the election of Abraham Lincoln was
Rashau made a rectangular frame for her latest oil painting. The length is 28 centimeters more than triple the width. The perimeter of the frame is 136 centimet